Nikah Çamı - Fidanı

Hediyelik Fidan Alternatifi – Hepimiz düğünde taze çiçekleri severiz. Ancak konuklarınıza hiç hediyelik fidan armağan etmeyi düşünmüş müydünüz? Bitkiler ayrıca dekorunuza ferah ve beklenmedik bir görünüm de kazandırabilirler. Düğünde bitkilere yer vermenin en büyük faydalarından biri, hediyelerinizin törenden birkaç gün sonra çöpe atılmayacak olmasıdır. Siz, nişanlınız, müstakbel eşiniz, aileleriniz ve arkadaşlarınız eğer doğal ve yeşil şeylerden hoşlanıyorsanız bu tarz bir hediye düğünden sonra eve götürmek için mükemmeldir.

Hediyelik Fidan Alternatifi Nasıl Popülerleşti?

Ekolojik olma avantajına ek olarak, fidanların hediye olarak kullanılması daha ucuz olabilir. Eğer amacınız düğün masraflarını biraz daha düşürmekse kendi işçiliğinizi konuşturarak daha uygun hediye alternatifleri oluşturabilirsiniz. Hediyelik fidanın bu özelliği de elbette masraflı düğün sürecinde çiftleri cezbetmiştir. Bazıları ise gerçekten doğaya ve dünyaya karşı hassas endişeleri sebebiyle bu tarz bilinçlendirici hediyeleri tercih etmektedir. Üstelik hediyelik nikah alternatifi oldukları gibi kullanılmak zorunda değiller. Güzel şakayıklar ve güller ile kombinleyebileceğiniz hediyenizde fidanlar toprakla buluşurken rengarenk çiçekler de davetlilerinize hatıra kalabilir.

Neden Hediyelik Fidan Tercih Etmelisiniz?

Klasikleşmiş hediyelerden artık hemen hemen herkes bıkmış olmalı. Bir kağıt parçasının üzerine yazılmış isimleriniz, rengarenk desenler, kalpler ve böcekler emin olun yediden yetmişe herkese klişe geliyor. Öyleyse neden hediyelik fidan alternatifi fikrini değerlendirmeyesiniz ki. Eğer modayı ve son dönemlerin trendlerini takip ediyorsanız artık yeni akım sürdürülebilir hediyeler üzerine kurulu. Dolayısıyla hem gelin hem de damat adayları davetlilere günlük hayatlarında kullanabilecekleri ve dünyayı güzelleştirebilecekleri hediyeler vermek istiyorlar.

Tabii bu hediyeyi sıradan bir kahverengi çuval parçasının içinde sunmak zorunda değilsiniz. Fidan hediye ederken de dilediğiniz şekilde yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Bu alanda gelişen sektör sizin ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi karşılamak için canla başla çalışıyor. Nikah, düğün, nişan hediyeniz olan fidanın neye benzeyeceği ve nasıl görüneceği tamamen sizin hayal gücünüze bağlı. Dilerseniz hediyelik fidan çeşitleri hakkında biraz daha detaylı bir şekilde konuşalım. Sunacağımız fikirler sektör hakkında bir fikir edinmenizi sağlarken kendi istediğiniz tasarımın da şekillenmesine yardımcı olacaktır.

Yükseklikleri ve Şekilleri Birleştirebilirsiniz

Bir dizi yükseklik ve şekil elde etmek için küçük, düşük bitkileri daha uzun olanların etrafında toplayabilirsiniz. Zeytin ağacı gibi ince gövdeli bir ağacın fidanını tercih edebilirsiniz. Fidanın uzun ve ince gövdesi misafirlerin kolayca taşıyabilmesine olanak tanır. Farklı boylardaki fidanların bir arada bulunması da nikah hediyesi seçiminize hareketlilik katar; dikkat çekicilik kazandırır. Elbette bir kişiye hediye edeceğiniz pakette kaç adet fidan olacağı bütçenize bağlıdır. Ancak bütçeniz esnekse ve birden fazla fidanı bir arada hazırlamak sizi sarsmayacaksa bu çok daha hoş bir hediye olabilir.

Orman Esintisi Barındıran Hediyelik Fidan

Düğünde davetli masalarına ve fidanların durduğu masaya eklenecek asimetrik yapraklı bitkiler, fidanlarınıza orman esintisi havası katacaktır. Düğün ya da nişan temanızın ne olacağına bağlı olarak fidanlarını özelleştirebilirsiniz. Örneğin daha vintage ve romantik bir tarz benimsemişseniz fidanlarını tarçın, portakal kabuğu, kozalak parçaları ve/ veya bir parça mum ile birlikte tasarlayabilirsiniz. Bu rüstik hediyelik fidan alternatifi davetlilerinizin gönlünü fethederken etrafa da hoş kokular yayacaktır. Yılın en unutulmaz düğününe sahip çifti olmanın tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

Hediyelik Fidan Alternatifi

Minyon Hediyelik Saksı Alternatifi

Söz konusu hediyelik fidan olunca herkesin aklına iğne uçlu ince uzun dallar geliyor. Ancak ardıç gibi fidanlarda dağıtılabilecek birer bitkidir ve özel günlerde davetlilere hediye etmek için harika seçeneklerdir. Minyon etli bitkilerin davetinizde son derece sevimli görüneceğinden emin olabilirsiniz. Bitki ile aynı ya da daha küçük boydaki saksılar ile kolayca taşınabilir hediyelik saksı alternatifi oluşturabilirsiniz. Üstelik hediyenize yine renk katmak isterseniz renkli seçeneklerden seçme şansınız da mevcut.

Farklı Bitki Alternatifleri Karışımı

Fidan deyince aklınıza sadece yeşil ve çiçekli bitkiler gelmemeli.  Biberiye ve lavanta, hem zarif kokulara sahip oldukları hem de sert ve dayanıklı oldukları için iyi seçimlerdir. İğne uçlu bitkiler uzun süre susuz kalmaya toleranslı ve uygun fiyatlı olsalar da davetlilerinizin hediyelerini taşırken ellerini kanatmalarını istemezsiniz. Bu durumda hem dayanıklı hem de kolay taşınabilecek hoş alternatiflere ihtiyaç duyarsınız. Söz konusu doğal kokular olduğunda lavanta herkesin aklını başından almak üzere ilk sırada gelir. Hele de bir kır düğünü yapıyorsanız yeni açmış taze çiçeklerin kokusuna karışacak fidanlardan daha iyi bir seçim düşünemiyoruz. Dilerseniz bu çiçekleri sandalyelerin yanlarına da saksılar içinde yerleştirebilirsiniz. Böylece sadece misafirlerine hediyelik fidan vermekle kalkmaz düğün mekanına da renk ve koku katarsınız.

Bir yanıt yazın