Nikah Çamı - FidanıNikah Şekeri Alternatifi

Eşsiz bir nikah şekeri alternatifi mi arıyorsunuz? Mükemmel bir hediye fikri bulmak basit bir iş değildir. Her iki tarafın, ailelerinin ve arkadaşlarının da seveceği ve anlamlı ve uzun süre kalıcılığını koruyacak bir şey istersiniz. Bu durumda belki de alternatif olarak bir nikah fidanı hediye etmeyi düşünebilirsiniz. Geçmişte, davetlilere hediye olarak bitki verme fikri çok gerçekçi değildi. Davetliler bitkiyi nasıl taşıyacak, elde taşımak zor olur mu, çantada her yere dağılır mı, toprağa dikmeyi unuturlarsa bitki ölür mü gibi düşünülmesi gereken bir sürü soru ve sorun vardı. Neyse ki bu durum artık böyle değil. Bu yazımızda size şekere alternatif nikah fidanı fikirleri sunacağız. Düğününüzü akıllara kazınacak kadar sıra dışı ve aynı zamanda doğal hale getirmek istiyorsanız önerilerimize mutlaka kulak vermelisiniz.

Yeşil Rengin Huzur Verici Özelliği

Nikahınıza gelen davetlilere bir hediye verirken aslında belli başlı amaçlar taşırsınız. O özel günün ömürleri boyunca hatırlanmasını temenni edersiniz. Ayrıca hediyenizi daima saklamalarını, bir yere asmalarını ya da yapıştırmalarını umarsınız. Bir de verdiğiniz hediye davetlilerinizin işine yarayacak bir şey olursa tadından yenmez. Peki hiç doğaya katkı sağlayabileceğiniz bir nikah hediyesi verirken yanında huzur hediye etmeyi düşündünüz mü? Kulağa biraz garip gelebilir ama eğer renklerin hissettirdikleri ve enerjileri hakkında biraz fikir sahibiyseniz neyden bahsettiğimizi biliyorsunuz.

Yeşil renk hangi tonda olursa olsun daima dinginlik, huzur vermesi ve kişilerin sakinliğini tetiklemesi ile bilinir. Yeşil rengin gücünden sonuna kadar yararlanıp nikah hediyenizi şeker yerine yeşil bir bitki olarak seçebilirsiniz. Ayrıca bitkiler çevreleri için de harika canlılardır. Havayı temizlerler, yeterli besin bulabildikleri sürece hayatta kalır ve bu döngüyü devam ettirirler. Düşünsenize, sizin aşkınızla toprağa kavuşmuş ve büyüyüp yeşermiş bir ağacınız olacak! Üstelik bu yüce amaca misafirlerinizi de ortak edeceksiniz. Bundan daha özel ve ince düşünülmüş bir nikah şekeri alternatifi olamazdı herhalde.

Sembolik Nikah Şekeri Alternatifi

Misafirlerinize sadece ‘buyurun, bu da bizim nikah şekerimiz’ tadında bir hediye vermek istemezsiniz elbette. Vereceğiniz hediyenin davetlilerin kalplerine de hitap etmesini, mümkünse sembolik anlamlar taşımasını tercih edersiniz. Örneğin, hayat ağacı iyi şans ve servetin sembolüdür. Misafirlerine düğün hediyesi dağıtacağınız masanın arkasında hayat ağacı şeklinde bir dekor oluşturabilirsiniz. Masada ise düğüne katılan misafirlerinizin sayısı kadar nikah fidanı yer alabilir. Böylece anlamlı ve aynı zamanla etkileyici bir konsept tasarlamış olursunuz. Üstelik bu konsepte sahip olmak son derece zahmetsiz ve masrafsız olacaktır.

Tercih ettiğiniz konsept illa ki bilinen ya da ünlü anlamlara gelen sembollere sahip olmak zorunda değil. Müstakbel eşinizle birlikte ikiniz için anısı olan bir şeyi de sembol olarak seçebilirsiniz. Örneğin ilk kez birlikte piknik yaptığınız ağaç altı iyi bir başlangıç noktası olabilir. Eğer bir çam ağacının altında oturmuşsanız düğününüze gelen misafirlerinize çam fidanı hediye etmek kadar hoş bir düşünce olmayacaktır. Dilerseniz arka fona o güne ait ikinizin bir ya da birkaç fotoğrafını da serpiştirebilirsiniz. Böylelikle davetliler hediyelerin çıkış noktasını ve taşıdıkları anlamı daha iyi kavrayacaklardır.

Aşkınızla Birlikte Büyüyecek Hediyeler

Sembolizmden bahsetmişken, tıpkı yeni evli bir çift gibi bir bitki zamanla büyüyecek ve olgunlaşacaktır. Misafirlerinize büyüyen bir hediye vermek hediyenizin aşkınızla birlikte büyümesini sağlayacaktır. Bitkilerle ilgili en güzel şey, birçok alana uyum sağlayabilmeleridir. Misafirleriniz bu hediyenizi isterlerse oturma odasında, isterlerse de çocuk odasında değerlendirebilirler. Mekan ne olursa olsun sizin birlikteliğiniz ve evliliğiniz dallanıp budaklandıkça hediyeniz de yeşerecek ve boy salacaktır. Bu düşünce bile sizi tebessüm ettirmeye, düğününüze katılan misafirleri ise mutlu etmeye yetecektir.

Nikah Şekeri Alternatifi
Nikah Şekeri Alternatifi

Nikah Şekerine Alternatif Büyüleyici Hediyeler

Küçük bitkiler sadece düğününüz ya da nikah töreniniz sırasında ortama hoş bir hava katmakla kalmaz. Aynı zamanda törenin sonunda misafirlerinizin alıp eve götürmek için sabırsızlandıkları hediyelere dönüşürler. Sizin için bitkiler tek başlarına etkileyici değillerse onları mimari formlarla birleştirerek büyüleyici nikah hediyeleri oluşturabilirsiniz. Küçük ölçekli geometrik formlar bitkinin doğallığına ve yumuşak görüntüsüne kararlı ve dikkat çekici bir görünüm katacaktır.

Kendinizi en iyi şekilde ifade eden nikah fidanı tasarımına karar verdikten sonra istediğiniz sayıda hediyelik ürün hazırlatabilirsiniz. Emin olun artık kimse bir nikah şekeri daha görmek istemiyor. Düğünlerde dağıtılan o şekerler bazen eve dahi gelinmeden çöpe atılıyor. Günümüzde her konuda yaratıcılığın işe yaradığı bir dünyada yaşıyoruz. Öyleyse nikahınızda sıkıcı ve sıradan hediyeleri tercih etmek yerine daha çok beğenilecek alternatifler sunabilirsiniz. Artı olarak fidan hediyesi sizin için çok daha az maliyetli olacaktır.

Bir yanıt yazın