Nikah Çamı - FidanıNİKAH ŞEKERİ YERİNE FISTIK ÇAMI

Hediyelik Fidan

Türk toplumu olarak bizim çok güzel geleneklerimiz bulunmaktadır. Bunlardan birisi de nikâhımıza gelen yakınlarımıza nikâh tarihi ve çiftlerin isimlerinin yazılı olduğu küçük hediyelik fidan dağıtmaktır. Önceden yerleşmiş bir uygulama, nikâhlarda şekerlerin, lavanta keselerinin, küçük porselen biblo heykellerin dağıtılması şeklindeydi. Şekerler yenildikten sonra ambalajları çöpe atılıyor, lavanta keseleri bir müddet özenle kullanılıyor sonra kese yırtılıp lavanta tanecikleri etrafa saçılıyor, biblo heykeller de anlık dikkatsizlik sonucunda kırılıp yitiriliyor.

Bu anlamlı günün, hayatınızdaki dönüm noktasının yakınlarınız tarafından hatırlanması, yıl dönümlerinde de size hep kutlama mesajları gelmesi için onlara farklı bir armağan vermeye ne dersiniz? Küçük bir armağan, ancak köklendikçe serpilip büyüyecek, gelişecek bir armağan. Sizin bu mutlu gününüzün hatırlanmasına vesile olsun diye farklı ambalaj tasarımlarıyla çam, mavi ladin, batı mazısı, şimşir, altuni taflan seçeneklerinden biri yakınlarınıza nikâh günü armağanınız olabilir. Hediyelik fidan dağıtımından önce kart basımı ve özel süsleme seçenekleriyle kendinize özelleştirebilir ve evlilik tarihinizi her fidan üzerine basabilirsiniz.

Vereceğiniz Fidanların Özellikleri Nelerdir?

Mavi Ladin

Özellikle dağlık bölgelerde denize bakan yamaçlarda serpilir, gelişir. Mavi renginin büyüleyici olması, ilerleyen yıllarda yayvan bir görüntü oluşturması nedeniyle peyzaj mimarisinde sıklıkla kullanılır. Yakınlarınız evlerinin bahçesine diktiğinde, çok çabuk büyüyen ve ortalama 400 yıllık ömrü olan bu ağaç sayesinde sizi hep hatırlasınlar, ömrünüz oldukça ve birlikteliğiniz devam ettikçe size maşallah desinler.

Batı Mazısı

Ülkemizin her yerinde çok rahat yetişir. Sürgünler hep boy olarak verilir, ortalama 5-6 metre boy veren bir ağaç türüdür. 1000 yıllık ömrü vardır. Özellikle evlerin bahçelerinde duvar boyunda çit bitkisi olarak kullanılır. Hem ömrünün uzun olması, hem boylu poslu gösterişli bir ağaç olması nedeniyle nikâh günü hediyesi olarak oldukça avantajlı bir ağaç türüdür.

Şimşir

Boy olara kısa, ancak kısa zamanda şekil verebilir hale gelen top şeklinde görünen bir ağaç türüdür. Her mevsimde yeşil kalır. Üstelik ülkemizin tüm coğrafyalarında rahatlıkla yetişir. Görsellik açısından küçük, bodurumsu oldukça sempatik bu ağaç türünün yaprakları da bazı hastalıkların tedavisinde etkili olarak kullanılmaktadır. Nikah günü için bu ağaç türünü seçmekle misafirlerinize her zaman yeşil kalan bir ağaç hediye etmiş olacaksınız.

Altuni taflan

Çok özel bir bakım istemeyen, nemli toprakları seven bir bitkidir. Budama yapılırsa ağaçtan daha fazla verim alınacaktır. Çiçeklerinin tüm yıl boyunca canlı ve parlak kalması, görsellik bakımından da bahçeler için büyüleyici olan bu ağaç türü nikah günü hediyesi olarak da ayrıcalıklı bir yere sahip olabilir. Nikâh günü armağanı olarak bu bitkiyi seçtiğinizde, misafirlerinize yılın her mevsimi farklı bir renk cümbüşü içerisinde olan bir ağaç hediye etmiş olacaksınız.

Çam

Ülkemizin tüm coğrafyalarında özel bir bakım olmadan yetiştirilebilen bir ağaç türüdür. Sulama için çok dikkat edilebilecek bir husus yoktur; tüm iklim ve toprak koşullarında kendine yer edinebilir. Dayanıklı olması bakımından da bu ağaç türünü armağan olarak seçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın